کشورهای عمده تولید کننده محصولات ساخته شده از MDF را می­توان کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان و چین دانست.

لترون در ایران نیز تولید می­شود. مانند شرکت ساری ، تخته فشرده شمالی که ورقهای لترون آنها از کیفیت خوب و قیمت مناسبی برخوردار است.

عمده  تولیدکنندگان دستگاهها، کشورهای ایتالیا، آلمان و ترکیه هستند که به تازگی چین نیز به آنها اضافه شده است.

از تولیدکنندگان ایرانی این ماشین آلات شرکت پیمان پرس و شرکت مفیدی را می­توان نام برد که علاوه بر قیمت مناسب و با تولیدکنندگان خارجی نیز رقابت دارند و نام شرکت بزرگ تولیدکننده این دستگاه VITAP ایتالیا و FELDER اتریش را میتوان نام برد.

با توجه به توضیحات فوق­الذکر تمام مواد اولیه را میتوان از داخل کشور تهیه نمود که بازار شاخه­های پروفیلی و MDF در بازار تهران (پل چوبی) می­باشد و ورقهای لترون را نیز می­توان از شرکت تخته فشرده شمال و یا شرکت ساری تهیه نمود.

یراق آلات را نیز می­توان از شهرک ولیعصر یا شهرک صنعتی چهاردانگه خریداری کرد.

تجهیزات مورد نیاز را می­توان از چهارراه لشگر، همچنین دستگاه برش که یکی از اصلیترین تجهیزات می­باشد را میتوان از شرکت برین چوب و یا آتل که وارد کننده دستگاههای FELDER اتریش میباشند خریداری نمود.

تکنولوژی مورد نیاز این کار بسته به ظرافت کار با دستگاههای معمولی دورکن و یا پیشرفته دستگاههای برش CNC و دستگاههای لبه چسبان PVC انجام داد. دستگاههای مکمل دیگر شامل فرز و اره فلکی و قطع کن، فارسی بر و اره چکشی و گردبر می باشد

دانش مورد نیاز :

از طریق رشته کارو دانش یا فنی حرفه ای شاخه صنایع چوب و بیشتر به صورت تجربی می­باشد و به دانش­هایی مانند هیدرولیک وپنوماتیک نیاز می­باشد که مربوط به دستگاه و راه اندازی آنها میباشد.