به نیروی انسانی ماهر و ساده در این کار نیاز می­باشد که می­توان نیروی انسانی از طریق آژانسهای کاریابی و آگهی در روزنامه و آگهی­های منطقه ای به دست آورد.

به مواد اولیه مانند نئوپان روکش دار(لترون) و پروفیل (MDF) و یراق آلات احتیاج می­باشد. و به تجهیزات و دستگاه­های برش لترون و پروفیل و به ابزار آلات سر هم کردن قطعات برش خرده نیاز می­باشد.

به یک سوله حدوداً 300 متری با سقف 6 متری برای این کار لازم است.

فرایند اجرا (چگونگی تولید محصول):

به عنوان مثال تولید جا کفشی:

برش: ابتدا ورق­های لترون و پروفیل مورد نیاز را روی دستگاه برش به ابعاد حساب شده که کمترین پرت را داده برش میدهیم.

شابلون: ستونهای بغل آن را شابلون زده(سوراخ می­کنیم) که این کار برای راحت­تر سرهم کردن می­باشد.

نوار لبه: در این مرحله نوارهای لبه چسبان را به اصطاح نرکاری می­کنند یعنی نوارها را به لبه کار می­چسبانند.

در واکس: در این قسمت دو عدد پا سنگ را روی تاب سوار کرده و در را روی پا سنگ عقبی میگذاریم که با لولا به پا سنگ متصل می­شود.

کلاف یا قاب اصلی: در این مرحله در واکسی آماده شده را به دو ستون که شابلون شده است وصل کرده و کف  نیز به پایین دو ستون نصب می­شود که کلاف یا همان قاب اصلی گفته میشود.

درها: شاخه­های پروفیلی را با فارسی­بر به صورت مورب برش داده و نئوپان 8 میلی متری را به صورت یک قاب در می آوریم که تشکیل در را میدهد.

مونتاژ: درهایی را که گازور ( لولا برای باز و بسته کردن) خرده به کلاف اضافه کرده و آن را تراز کرده و از پشت طبقه­ها را درون جا کفشی قرار میدهیم و بعد از طراز نهایی فیبر پشت را برای تکمیل می­زنیم.

هزينه­هاي پيش بيني نشده:

به دليل اينكه نوسان قیمتها و امکان وقوع برخی فعالیتهای غیرقابل پیش­بینی که در دوره اجرا طرح رخ خواهد داد را کنترل نمود 5% هزینه­های مورد نیاز سرمایه­گذاری ثابت را به عنوان هزینه­ پیش­بینی نشده در نظر گرفته میشود.

 هزينه­هاي قبل از بهره برداري:

هزينه­هاي قبل از بهره­برداري طرح مشتمل بر هزينه مطالعات و تهيه نقشه­ها اخذ مجوزها و تهيه طرح توجيهي، نظارت و كنترل پروژه طرح و هزينه­هاي دوران راه­اندازي آزمايشي مي­باشد. مقدار بر آورد شده هزينه­هاي قبل از بهره­برداري معادل

25 ميليون ريال می­باشد

 

هزینه­هایی که در مباحث و جداول فوق ارائه شده است برای تولید 8540 جاکفشی کابینی در واکسی دار در طول یکسال می­باشد.

بدون در نظر گرفتن خرابیهایی که ممکن است در مواد اولیه یراق­آلات و یا تعمیر تجهیز ات اتفاق بیافتد.