اخبار و تکنولوژی های جدید دنیای موبایل

GPhone رقيب iPhone

گوشي تلفن گوگل به نام‌هاي gPhone, Goophone ,Googlephone خواهد بود. گوگل تاكنون به عنوان سازنده نرم‌افزار جست‌وجوگر در اينترنت شناخته شده است و اينك در صدد ساخت گوشي تلفن همراهي است تا انقلابي ديگر در صنعت موبايل ايجاد نمايد.

شايد نتوان گفت كه امروزه استفاده از اينترنت براي همه مردم دنيا يكي از ضروريات زندگي است ولي به جرات مي‌توان گفت كه قسمت مهمي از زندگي افراد را به خود اختصاص داده است و البته قابل پيش‌بيني است كه در آينده‌اي نه چندان دور در تمام شئون زندگي به نحو چشمگيري تاثير خواهد داشت، به همين منظور است كه شركت‌هاي گوناگوني از قبيل google و Apple با توجه به اين نياز تمام هم‌وغم خود را به كار گرفته‌اند تا خدمات ويژه‌اي را در دستگاهي كوچك و قابل حمل ارائه نمايند.

بدليل اينكه جست‌وجو در سايت‌هاي مختلف و پيدا كردن مطلب موردنظر علاوه بر اينكه در بعضي شرايط بسيار وقت‌گير است، شايد نياز به مكان خاصي هم داشته باشد، بنظر مي‌رسد اگر فردي قادر باشد تا با بكارگيري دستگاهي كوچك و قابل حمل و نيز در شرايط مختلف بتواند از زمان خود بهترين استفاده را ببرد، يقينا احساس رضايت خواهد داشت.

از آنجا كه تنوع و تحول درگوشي‌هاي تلفن همراه، روز به روز شده و همچنين متقاضيان زيادي را به سمت خود جلب كرده، مي‌توان نتيجه گرفت كه هر چه اين وسيله مجهزتر و كاربردي‌تر باشد مورد توجه بيشتري خواهد بود.

چندي قبل بعد از تبليغات گسترده شركت Apple گوشي تلفن خود را با نام iPhone به بازار عرضه كرد و با اقبال خوبي مواجه شد، بطوري كه در روز موعود جمعيت كثيري براي ديدن و خريد اين محصول جديد كه به گفته مجريان اين طرح پديده شگفت‌انگيز است، در محل فروش آن حاضر شدند.

طبق آمار موجود و بررسي نظرات افرادي كه اين گوشي را تهيه كرده‌اند، واضح است كه شركت Apple در اين پروژه بسيار موفق بوده و افرادي هم كه از آن استفاده كرده‌اند از داشتن چنين امكاناتي راضي هستند.

به تازگي شركت google اعلام كرده است كه در صدد ساخت گوشي تلفني است كه از سال 2006 مراحل ساخت آن شروع شده است و در بهار سال 2008 به بازار عرضه خواهد شد.

گوشي تلفن گوگل به نام‌هاي gPhone, Goophone ,Googlephone خواهد بود.

گوگل تاكنون به عنوان سازنده نرم‌افزار جست‌وجوگر در اينترنت شناخته شده است و اينك در صدد ساخت گوشي تلفن همراهي است تا انقلابي ديگر در صنعت موبايل ايجاد نمايد.

گوگل ميليون‌ها دلار براي عرضه محصول جديد خود سرمايه‌گذاري كرده است و تاكنون اطلاعات مختصري از نحوه ساخت و قابليت‌هاي اين گوشي در اختيار رسانه‌ها قرار داده است.

هر چند اين اطلاعات كامل نيست ولي شركت گوگل اعلام كرده كه به زودي اطلاعات كامل‌تري در اين مورد ارائه خواهد كرد.

آنچه تا كنون در تبليغات آمده اين است كه اصول اصلي گوشي تلفن گوگل بر پايه آنچه در تلفن‌هاي همراه است، مي‌باشد ولي داراي قابليت‌هايي خواهد بود كه در نوع خود بي‌نظير است.

به گفته مجريان اين طرح gPhone توسط چند شركت كه هر كدام در زمينه‌اي تخصص دارند، ساخته خواهد شد.

از اعضاي شركت‌كننده در اين پروژه AT&T ,Sprint , T-Mobile ,Verizon مي‌باشند. گوگل در تبليغات خود اين مژده را داده است كه كاربران gPhone نهايت احساس رضايت را از يك دستگاه كوچك قابل حمل خواهند داشت زيرا كه طبق نظر سازندگان gPhone اعمال چند گانه مناسبي را انجام مي‌دهد كه فراتر از انتظار كاربر است. به همين منظور اعضاي اين شركت در حال ساخت نرم افزارهاي Multi-tasking هستند تا سرويس‌هاي مطلوبي را به مشتريان خود ارائه دهند.

به گفته مدير اجرايي اين پروژه، شركت گوگل درنظر دارند تا در ساخت gPhone مسير متفاوتي، نسبت به آنچه شركت Apple در ساخت iPhoneپيموده است را طي كند.

به نقل از مجله Wall Street Journal سازندگان اين گوشي معتقد هستند كه قابليت‌هاي gPhone بيشتر از iPhone شركت Apple خواهد بود و در عين حال با قيمت پايين‌تري عرضه خواهد شد.

هم اكنون قيمت iPhone بين 499 دلار تا 599 دلار است. شركت گوگل درنظر دارد تا از روش تبليغي جديدي براي ارائه محصول جديد خود استفاده نمايد.

به نظر مي‌رسد كه بيشتر تاكيد گوگل روي انجام اعمال چند گانه وجست‌وجو در اينترنت است.

گوگل هم اكنون در حال انجام مراحل پاياني آزمايش روي يك موتور جست‌وجو براي اين گوشي تلفن است و گفته شده كه ممكن است تا مدتي بصورت نسخه آزمايشي در دسترس قرار گيرد تا نقاط ضعف و قوت آن بيشتر مشخص شود. گوگل از مشتريان خود خواسته است تا نيازهاي خود را از يك تلفن همراه بيان كنند تا در صورت امكان در محصول جديد خود لحاظ نمايد.

gPhone از لحاظ كوچكي به گوشي‌هاي تلفن Nokia و از نظر ظاهر هم به Treo يا BlackBerry شبيه شده است.

هم gPhone و هم iPhone علاوه بر قابليت‌هاي يك تلفن همراه داراي ويژگي‌هاي ديگري نيز مي‌باشند كه در نوع خود بي‌نظير است.